W trakcie ostatnich 24 godzin, pewna 55-letnia kobieta znalazła się w niechlubnym centrum zainteresowania lokalnej policji, ponieważ naruszyła prawo w kilku różnych aspektach. Bardzo poważnym przestępstwem było prowadzenie samochodu pod silnym wpływem alkoholu, co dodatkowo połączone było z nielegalnym kierowaniem pojazdem ze względu na brak odpowiednich uprawnień. Konsekwencją tych czynów było skierowanie samochodu kobiety na parking depozytowy, a sama zainteresowana będzie musiała stawić czoła konsekwencjom swojego zachowania i lekceważenia prawa.

Zgłoszenie o niecodziennym incydencie dotarło do dyżurnego piaseczyńskiej komendy policji. Został on poinformowany o sytuacji, w której kobieta została potrącona przez swojego kolegę na parkingu przy ulicy Zgody w Piasecznie. Na miejsce natychmiast wezwani zostali funkcjonariusze wydziału ruchu drogowego z piaseczyńskiej komendy.

W wyniku analizy sytuacji okazało się, że 55-letnia kobieta przybyła na parking razem ze swoim znajomym. Po wyjściu z pojazdu, miejsce kierowcy zajął młodszy towarzysz, 30-latek. Kiedy kobieta chwyciła za klamkę tylnych drzwi auta, mężczyzna niespodziewanie zaczął cofać pojazd. W efekcie kobieta upadła, choć na szczęście nie doznała żadnych poważnych obrażeń. Kontrola danych w systemie policyjnym wykazała jednak, że mężczyzna nie powinien prowadzić samochodu, ponieważ nie posiada prawa jazdy. Za to wykroczenie musiał stawić się przed sądem w Piasecznie. Ale to dopiero początek historii.

Funkcjonariusze przeglądając nagrania z monitoringu zauważyli, że na parking przyjechała kobieta. Problemem było to, że choć badanie alkomatem jej znajomego pokazało „0,0”, u 55-latki stan trzeźwości był daleki od idealnego – miała w sobie prawie 2 promile alkoholu! W efekcie prawo jazdy zostało jej zatrzymane elektronicznie przez funkcjonariuszy. Po wykonaniu niezbędnych formalności, kobieta została zwolniona i jej samochód przekazany osobie przez nią wskazanej.

Na kolejny dzień, kobieta zaskoczyła policję tym bardziej, gdyż pojawiła się samochodem pod siedzibą Komendy Powiatowej Policji w Piasecznie. Ponownie została zatrzymana do kontroli drogowej i nie potrafiła wyjaśnić, dlaczego prowadziła pojazd mimo utraty uprawnień do jego kierowania zaledwie kilkanaście godzin wcześniej. Badanie alkomatem wykazało ponadto, że kobieta ponownie była po spożyciu alkoholu – miała w organizmie ponad 0,2 promila!

Samochód kobiety ponownie został skierowany na parking depozytowy, a ona sama zanotowała na swoim koncie kolejne dwa naruszenia prawa. Całe postępowanie jest aktualnie pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Piasecznie.