Dwadzieścia cztery godziny na dobę, siedem dni w tygodniu, policjanci z piaseczyńskiego wydziału kryminalnego czuwają nad bezpieczeństwem obywateli, skupiając swoje działania zwłaszcza na monitoringu aktywności przestępczych. Ich nieustanna praca operacyjna doprowadziła ostatnio do zatrzymania 39-letniego mężczyzny z Konstancina-Jeziorny, który według ich informacji, posiadał w swoim mieszkaniu środki odurzające.

Decyzja o konfrontacji z podejrzanym zapadła. Policjanci postanowili osobiście zweryfikować swoje ustalenia. Kiedy zapukali do drzwi mieszkania 39-latka, ten wyraźnie się zdziwił. Szybko jednak domyślił się, co jest powodem ich wizyty i jakie mogą być tego konsekwencje. Podczas dokładnej inspekcji lokalu, funkcjonariusze odnaleźli podejrzane substancje. Po wykonaniu testów narkotykowych okazało się, że są to marihuana i kokaina. Zostały one natychmiast zabezpieczone, a mężczyzna trafił do policyjnej celi.

Aresztowany usłyszał oficjalny zarzut posiadania środków odurzających. Za to przestępstwo grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności. Aktualnie, wszystkie czynności związane ze sprawą są pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Piasecznie, która prowadzi dalsze postępowanie w tej sprawie.