Funkcjonariusze ze śródmiejskiego Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu doprowadzili do aresztowania mężczyzny, który jest podejrzewany o popełnienie przestępstwa w postaci kradzieży z włamaniem. W wyniku działania policji udało się odzyskać część skradzionych przedmiotów. 32-letniemu mężczyźnie grozi teraz kara do 10 lat pozbawienia wolności za swoje czyny.

Włamanie miało miejsce poprzez uszkodzenie kłódki na drzwiach i dostanie się do wnętrza piwnicy. Sprawca, nieznany w tamtym czasie, dokonał kradzieży elektronarzędzi, takich jak wiertarki i młoty udarowe, które były przechowywane w piwnicy.

Kiedy właściciel piwnicy zgłosił przestępstwo na policję, sprawę natychmiast podjęli policjanci ze Śródmieścia. Dzięki ich zdecydowanemu działaniu i zaangażowaniu w rozwiązanie tej kwestii szybko udało się osiągnąć pozytywne rezultaty.

Policja nie tylko zatrzymała podejrzanego, ale również odzyskała część utraconego mienia. Sprawca sprzedał skradzione przedmioty do lombardu, z którego udało się je odzyskać. 32-letni mężczyzna usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem, co przyznał. Za ten czyn kodeks karny przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności.